Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Konami LaserScope
Wpisał tbxx   
piątek, 19 grudnia 2014 11:06
baner

Cześć Krzysiek! Idziesz z nami postrzelać Zapperem do kaczek? Zapperem? Przecież to takie prymitywne. Chodźcie do mnie, zakupiłem broń nowoczesnego wojownika – Konami LaserScope.


OpisPo 15 minutach jesteśmy na miejscu. Krzysiek wyciąga swój najnowszy nabytek – normalnie XXI wiek! Futurystyczne słuchawki z mikrofonem z dołączanym celownikiem optycznym. Czekamy zniecierpliwieni na podpięcie akcesorium. Obok standardowej wtyczki kontrolera do konsoli NES znajduje się krótki kabelek umożliwiający podpięcie źródła dźwięku (wtyk chinch do konsoli lub mini-jack do gniazda słuchawkowego TV).

Uruchamiamy ulubione „Duck Hunt”, zakładam LaserScope na głowę. Podniecenie wywołane obcowaniem z nowym sprzętem w ogóle nie pozwala mi narzekać na zbyt krótki kabel. Na szybce wizjera pojawia się czerwony laserowy krzyżyk – celownik. Nadlatuje pierwsza kaczka i nie wiem, co mam robić. Krzysiek mówi – „krzycz fajer!”. No tak w końcu zamontowany w LaserScope mikrofon musi się do czegoś przydać. Nadlatuje kolejna kaczka – „fajer!” i ptaszyna spada w krzaki. „Super!”.

Niestety w trakcie zabawy wychodzą na wierzch denerwujące wady urządzenia. Metoda celowania za pomocą ruchów głową nigdy nie będzie precyzyjna, nawet przy dostępnym celowniku optycznym – każdy delikatny ruch głowy (o co nie trudno podczas gry, a w szczególności przy wydawaniu wojowniczych okrzyków do mikrofonu) i obiekt schodzi z celownika. Na dodatek odruchowo staramy się skupić wzrok na środku ekranu. Kolejnym problemem jest dość czuły mikrofon, który niestety nie rozpoznaje wypowiadanych przez nas słów – możemy krzyczeć „fajer”, „frajer”, „kałabanga”, możemy „chuchać” i „dmuchać” – konsola na każdy głośniejszy dźwięk (nawet z naszego otoczenia) reaguje strzałem.

Do konsoli NES powstało wiele przeróżnych akcesoriów. Ze względu na dużą popularność konsoli, producenci starali się wymyślać jak najbardziej wyróżniające się urządzenia, aby wzbudzić jak największe zainteresowanie graczy. Niestety, większość futurystycznych, wymyślnych akcesoriów była bardzo niepraktyczna i do tej grupy niestety musimy zaliczyć także Konami LaserScope.
Poprawiony: wtorek, 30 grudnia 2014 11:28
 

Komentarze  

 
#1 Jedah 2014-12-19 23:41
Spoko tekst. Niby to shitowy gadżet ale chciałbym go mieć dla funu. :)
 
 
#2 Axi0maT 2014-12-20 08:01
Ogladajac nawal ostatnich materialow o niszowych konsolach i akcesoriach (czyt. gownianych) na retroage odnosze wrazenie ze to jakas przedswiateczna seria "mikolaju nie kupuj mi tego pod choinke" ;)
 
 
#3 tbxx 2014-12-20 10:07
Ja tam się nie obrażę na Intellivision pod choinką, możesz mi sprezentować swój egzemplarz ;-)
 
 
#4 Vicious 2014-12-30 11:02
"Czekami zniecierpliwien i na podpięcie akcesorium. " - o co chodzi w tym zdaniu ?

Co do słuchawek - Nintendo w tamtych czasach wiele eksperymentował o - co cieszy. Teraz brak już takich "fajerwerków". Jak wii sprzedał ruchowe kontrolery - to wszyscy w to poszli. Zero inwencji własnej... Dzisiejsza branża Video robi się trochę nudna. Wiem - większość tych zabawek się nie sprawdziła - ale tylko tym sposobem możemy do czegoś nowego i ciekawego dojść.
 
 
#5 tbxx 2014-12-30 11:28
Zdanie poprawione ;-)
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA