Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki
Wii
Wpisał StormS   
poniedziałek, 23 lutego 2009 06:57
Nintendo Wii, Wii, Dziś serwis retroage zostanie wzbogacony o artykuł dotyczący konsoli mającej niewiele wspólnego z retro. Mimo że istnieje dział o konsoli Nintendo Wii przez dłuższy czas brakowało prostego artykułu na jej temat. Pozwoliłem sobie wypełnić tą lukę.


W 2005 roku na Tokyo Game Show zaprezentowano po raz pierwszy kontroler do przyszłego dziecka Nintendo, który wychwytywał każdy ruch. Wiadomo było że konsola dzięki sterowaniu będzie rewolucyjna stąd pojawiła się nazwa konsoli Nintendo Revolution. Celem jej twórców nie było to by konkurować z XBOX360, czy PlayStation 3, ale to by przyciągnąć do grania te osoby które graniem się nie interesowały. Prezentacja konsoli miała nastąpić w 2006 roku na E3, zanim jednak do tego doszło Nintendo zmieniło nazwę produktu na Wii. Powodem zmiany było jak tłumaczą „Wii brzmi tak samo jak „we” co oznacza że konsola jest dla wszystkich, Wii może zostać łatwo zapamiętane przez ludzi na całym świecie bez względu na to jakim językiem się posługują”. Sprzedaż rozpoczęto od dnia 14.VIII.06. zapowiedziano 33 startowe tytuły, wśród nich WiiSports dołączana do każdej konsoli (poza Japonią). Początkowo mówiono o konsoli wolnej od blokady regionalnej, Nintendo jednak szybko rozwiało nadzieje i wprowadzili blokadę regionu. Spośród pozostałych rówieśników swojej generacji Nintendo Wii jest najmniejszą konsolą.

Zestaw

W swoim zestawie Wii zawiera kontroler Wiiremote (w Polsce znany jako Wiilot) dodatkowo Nunchuk (zwany „gruchą”), Sensorbar (urządzenie wychwytujące położenie kontrolerów przy pomocy podczerwieni), oraz podstawka na konsole w położeniu horyzontalnym, nie brakuje również niezbędnych akcesoriów jak kabla AV i zasilacza. Bonusowo dołączana jest gra Wii Sports (o ile nie kupujemy w Japonii), oraz para baterii.

Wsteczna kompatybilność

Konsola posiada wsteczną kompatybilność ze wszystkimi tytułami konsoli Gamecube. Dzięki 4 slotom na pady oraz 2 na kartę pamięci, w pełni funkcjonuje jak jej poprzedniczka. Do gry wymagany jest zakup pada, najlepiej oryginalnego z Gamecube gdyż Classic Controler tutaj zawodzi. Dodatkowo należy wyposażyć się w kartę pamięci do GC, ponieważ pamięć Wii, oraz karta SD nie zapisują stanów gry z gacka. Przez sklep internetowy Wii można nabyć również gry ze starszych konsol Nintendo ale ten wybór jest już ograniczony. Nintendo DS dysponuje możliwością połączenia się z konsolą Wii.

Menu Wii

Gdy załączymy konsole ujrzymy standardowo 6 kanałów. Disc Channel służy do odpalenia gier zarówno z Wii jak i Gamecuba. Mii Channel pozwala nam wykreować swoistą postać którą będzie spełniała role awataru, dodatkowo na taką postać będą zapisywać się poszczególne rekordy z niektórych gier. Ciekawostką jest fakt że w niektórych tytułach (np. Mario Party 8) można używać swoich Mii jako grywalnych postaci. Kolejnym kanałem jest Photo Channel, pozwala nam edytować zdjęcia mieszczące się na karcie SD, wysyłać je znajomym, tworzyć mozaiki czy nawet puzzle. Wii Shop Channel służy do dokonywania zakupów w internetowym sklepie, gdzie możemy pobrać np. gry z WiiWare czy Virual Console. Walutą są specjalnie Wii punkty które nabywamy przy zakupie karty Wii Points (dość popularnej w sieci Empik), czy bezpośrednio przez sklep internetowy przy użyciu karty kredytowej MasterCard lub Visa. Ostatnie dwa kanały to News Channel (wiadomości ze świata) oraz Forecast Channel (kanał pogodowy), te dwa kanały nie funkcjonują w południowej Korei. Na tym lista kanałów się nie kończy, kolejne można dokupywać albo zostaną dołączone po zaktualizowaniu konsoli.

Specyfikacja techniczna

CPU: Bazujący na IBM PowerPC „Broadway”
GPU: ATI „Hollywood”
Wymiary: 157 mm (wysokość) x 44 mm (szerokość)
Waga: 1,2 KG
Pamięć systemu: 512 MB wbudowanej pamięci flash, karta pamięci GameCube, karta pamięci Secure Digital
Połączenia: Wi-Fi, Bluetooth, USB 2.0 x 2, Adapter sieci lokalnej (podłączany przez USB)
Nośniki danych: 12 cm dyski optyczne Wii, 8 cm dyski optyczne Nintendo GameCube

Nintendo Wii, Wii,

Nintendo Wii, Wii,

Nintendo Wii, Wii,

Poprawiony: wtorek, 05 lutego 2013 11:29
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA