Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki

[Wii Homebrew] Wii Homebrew Browser
Autor: kanarekkk   
20 czerwca 2013
Odsłon: 1999
Homebrew Browser Wii baner

Zapewne wielu użytkowników gier i aplikacji homebrew denerwowało ciągłe bieganie z kartą SD od konsoli do komputera. Każda nowinka, którą chcieli sprawdzić wymagała ciągłej bieganiny, pobierania, kopiowania… Przyszedł dzień, w którym jednego człowieka tak to zdenerwowało, że usiadł i stworzył Homebrew Browser. Przeglądarka stworzona została na konsolę Nintendo Wii i umożliwia pobieranie zasobów bez ruszania się z kanapy.


Recenzja


Homebrew Browser po raz pierwszy ujrzało światło dzienne latem 2008 roku. Za cały projekt odpowiedzialny jest człowiek ukrywający się pod pseudonimem teknecal, który z pomocą kilku innych ludzi obytych ze sceną stworzył tą aplikację. Z uporem maniaka doskonalił swój program aż do końca 2012 roku, więc nasza gwiazda dnia była wspierana przez twórców ponad cztery lata. W dostępnej bibliotece znajdziemy większość aplikacji i gier dostępnych na stronie http://wiibrew.org . Zastosowane rozwiązania pozwalają nie tylko pobierać zasoby dostępne na wspomnianej stronie, ale także instalować oraz usuwać te, które już posiadamy. Każde źródło zawiera krótki opis, wykorzystywane akcesoria, rozmiar plików, oraz autora. Na dodatek dla ludzi nie cierpiących obsługi Wii Remote, autor zawarł możliwość sterowaniem padem od starszego brata WiiGamecube.

Co można znaleźć w tej przeglądarce, że czyni ją tak wyjątkową? Już wyjaśniam. W programie mamy pięć opcji do wyboru:

Demos

Znajdziemy tam dema gier domorosłych twórców, którzy udostępniają swoje domowe robótki do testowania użytkownikom.

Emulators

Zawiera emulatory dostępne na konsolkę od Nintendo. ( Należy zaznaczyć, że serwis RetroAge.net nie popiera żadnych przejawów piractwa, w tym również emulatorów)

Games

To co lubimy najbardziej, czyli gry lepsze, bądź gorsze, stworzone w domowym zaciszu przez początkujących i bardziej zaawansowanych twórców. Znajdziemy tam wiele ciekawych pozycji, a także porty starych gier na PC, których silniki zostały uwolnione przez tworzące je studia developerskie.

Media

Wszelkiej maści odtwarzacze plików audio i wideo, internetowe radia, jednym słowem wszystko czego potrzeba do oglądania i słuchania.

Utilities

Zbiór przydatnych aplikacji rozszerzających możliwości naszej konsolki, między innymi programy do archiwizowania sejwów z gier, nawet tych, których z poziomu menu skopiować się nie da. Oprócz tego różne testery naszych akcesoriów oraz konsoli, słowem wszystko, czego według twórców tych narzędzi brakowało w standardowym menu.

Tak wyglądają opisane pokrótce możliwości Homebrew Browser. Z aplikacji korzystam nagminnie w poszukiwaniu gierek serwowanych w cyklu „Czwartkowe obiady przy Homebrew”, a także z wrodzonego lenistwa. Po co biegać między komputerem a konsolą, kiedy można spokojnie na kanapie przejrzeć twórczość sceny na Wii i wybrać interesujące rzeczy. Program zasługuje na 6+ w skali szkolnej.

Program oraz więcej informacji:
http://wiibrew.org/wiki/Homebrew_Browser

 

Komentarze  

 
#1 Axi0maT 2013-06-20 15:33
Kawal swietnego softu! Lepsze niz wszystkie onlinowe sklepy zrobione przez Sony, M$ i Nintendo razem wziete... glownie ze wzgledu na brak cen ;) Ale tez programik bardzo intuicyjny i genialnie zrobiony - szkoda ze juz nie jest rozwijany.
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA