Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki

[DC Homebrew] Dream Explorer (VMU Tool)
Autor: kolo   
02 maja 2013
Odsłon: 925


Jak dotąd w naszym kąciku bimbrowniczym skupialiśmy się raczej na programach zapewniających interaktywną rozrywkę dzięki połączeniu obrazu i dźwięku, czyli w skrócie grach. Lecz homebrew to nie tylko gry, lecz także mniej lub bardziej przydatne programy użytkowe. Jednym z nich jest Dream Explorer znany także pod nazwą VMU Tool.


RecenzjaMoże zacznijmy od tego do czego służy Dream Explorer – otóż jest narzędziem które pozwala przeglądać niektóre pliki znajdujące się na płytach CD i GD oraz wszystkie jakie znaleźć możemy na naszym VMU. Samo z siebie nie jest to jakimś wielkim ułatwieniem, ale dodatkowe funkcje sprawiają że program jest jednym z najbardziej przydatnych jakie kiedykolwiek zawitały na makarona.

Funkcje związane z VMU.
Za pomocą Dream Explorera mamy możliwość przeglądania wszystkich plików znajdujących się na kartach pamięci, z najważniejszych funkcji jakie twórcy oddali w nasze ręce pozwolę sobie wymienić:
- odblokowanie / zablokowanie dodatkowych 44 bloków na karcie pamięci, nie każdy o tym wie, ale nasze poczciwe VMU ma większą pojemność niż 200 bloków, część z nich została zablokowana dla systemu ale zazwyczaj jest w stanie się bez nich obejść
- odblokowanie / zablokowanie plików chronionych przed kopiowaniem
- możliwość edytowania zapisów, jeśli wiecie co robicie możecie dać sobie wszystkie itemy i kupę kasy, jeśli nie to możecie pożegnać się z kontynuowaniem gry
- emulowanie gier i programów na VMU – pozwala na przetestowanie mini gierek dorzucanych do niektórych gier bez konieczności inwestowania w baterie, możemy grac zarówno na TV jak i na ekraniku VMU
- kompresja plików, defragmentacja i wykonanie kopii zapasowej (przerzucenie na PC) – kolejne funkcje użytkowe, nazwy mówią same za siebie, jeśli mamy manię zbierania starych zapisów z których w zasadzie nie korzystamy możemy je skompresować, defragmentacja oficjalnie ma zwiększyć szybkość wczytywania karty (nie zauważyłem różnicy), najbardziej przydatna opcja czyli kopiowanie na PC niestety wymaga dodatkowego osprzętu łączącego z komputerem (coder cable albo BBA)
- zmiana ikonki i koloru VMU, rysowanie własnej ikony – dwie pierwsze czynności są możliwe bez użycia programu w samym menu Dreamcasta, ale wymagają formatowania, tutaj nie ma takiej konieczności, rysowanie jest czasem dostępne w niektórych mini gierkach dorzucanych do gier.


Pozostałe funkcje.
Choć Dream Explorer jest najczęściej wykorzystywany do grzebania przy VMU to posiada też inne funkcje, oto niektóre z nich:
- przeglądanie plików .jpeg, .bmp, .png i .pvr z możliwością przybliżania, obracania itp.- jeśli mamy na to ochotę można zobaczyć czy na płycie GD znajdują się jakieś dodatkowe grafiki, lub pooglądać na przykład niektóre arty znajdujące się w grze
- słuchanie plików .ogg, .mp3, .vma – niestety odtwarzacz z tego kiepski, można sobie poszperać w poszukiwaniu takich plików na płytach GD, ale jeśli chcemy sobie usiąść wygodnie i posłuchać wszystkiego…
- czytanie plików .txt – nie mam pojęcia do czego miało by się to przydać
- kopiowanie zapisów i mini gierek nagranych na CD prosto do naszego VMU

Jak widać trochę tego jest i choć niektóre funkcje w pewnym stopniu dublują się z tymi dostępnymi w inny sposób to zdecydowanie uważam ten programik za przydatny, polecam.

Pobrać można stąd: KLIK

Screenshoty 

 VMU Tool  VMU Tool  VMU Tool
 VMU Tool  VMU Tool  VMU Tool
 VMU Tool   InformacjeTakże na: -

Producent: Speud
Liczba graczy: 1


 

Komentarze  

 
#1 BloodyClaw 2013-05-02 11:45
Mam rozumieć, że ten cudowny program pozwoli mi na hodowle Chao w Sonicu Adventure 1 bez potrzeby zakupu baterii do VMU?
 
 
#2 kolo 2013-05-02 13:38
Tak, ale jest to raczej niewygodne i średnio opłacalne: VMU musi być cały czas wpięte do włączonej konsoli, możesz przez przypadek wyłączyć wciskając zły guzik, musisz ręcznie potwierdzać nadpisanie stanu minigierki z poziomu konsoli itp.
Mi się dużo bardziej spodobała opcja odblokowania bloków systemowych, zmiana ikonki bez formatowania oraz grzebanie na płytach GD.
Do backupu obecnie lepiej nadaje się DreamShell + czytnik kart SD - znacznie tańsze rozwiązanie.
 
 
#3 Baieros 2013-05-02 14:31
Właśnie jestem po obiadku, zarówno HB jak i domowym. Muszę przyznać, że niezła baza nam się tego robi i nie są to zwykłe wypełniacze, a wartościowe często bardzo ciekawe produkcje.
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA