Sklep z koszulkami RETROAGE!!! Kupując koszulkę pomagasz opłacić serwer!
koszulki

Famicom AV Mod
Autor: AdamGilmore   
28 lutego 2011
Famicom AV Mod baner

Ta prosta modyfikacja pozwoli wyprowadzić sygnał AV z Famicoma, dzięki czemu będzie go można bez problemów podpiąć pod każdy telewizor za pomocą standardowego kabelka RCA (żółte chinche), nie zawracając sobie głowy fabrycznym wyjściem RF (antenowym) i jednocześnie uzyskać lepszą jakość obrazu.

 

Proszę pamiętać, że wszelkie operacje na sprzęcie wykonujecie na własne ryzyko! Autor nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe w wyniku nieumiejętnego wykonania poniższej modyfikacji.

Niezbędne przedmioty:
Konsola Famicom
Śrubokret krzyżakowy
Kabelek RCA
Lutownica

Przygotowujemy kabelki od obrazu i dźwięku zgodnie z poniższym schematem. Uziemienie z obu kabelków łączymy razem.

RCA schema for Famicom AV Mod

Teraz rozkręcamy Famicoma i odnajdujemy na płycie PCB punkty zgodnie z poniższym schematem.

Famicom Inside motherboard

Punkt żółty oznacza sygnał VIDEO, czerwony - AUDIO, czarny - uziemienie. Łączymy te punkty z odpowiednimi żyłami kabla RCA.

Nie są potrzebne żadne dodatkowe obwody w celu wzmacniania sygnału itp. Jest to mod, który zadziała chyba tylko na najstarszych modelach Famicoma, PCB z innych modeli nie widziałem, więc nie wiem jakie są tam różnice.
 

Komentarze  

 
#1 Bodzio 2011-03-02 16:37
Zmieńcie to FamicoN na obrazku bo aż bije po oczach :-)
 
 
#2 Axi0maT 2011-03-02 18:09
@Bodzio, dzieki za cenna uwage. Winny jestem ja - robilem ten baner troche na szybko i tak wyszlo - literowka. Juz poprawione i przy okazji zmienilem Famicoma na banerku na wersje w naturalniejszym kolorze :-)
 

Zaloguj

Aktualnie online

Brak

Kalendarz imprez

Poprzedni miesiąc Sierpień 2019 Następny miesiąc
P W Ś C P S N
week 31 1 2 3 4
week 32 5 6 7 8 9 10 11
week 33 12 13 14 15 16 17 18
week 34 19 20 21 22 23 24 25
week 35 26 27 28 29 30 31

Ostatnio komentowane


© 2006-2019 Retroage Wszystkie prawa zastrzeżone.
Materiały graficzne prezentowane na łamach www.retroage.net należą do odpowiednich im twórców i zostały użyte w celach informacyjnych.
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
 
Game Boy Forever - Portal polskiej sceny Game Boy Atari Online - strona polskiej społeczności miłośników komputerów Atari / polish Atarians community website Mario City - wszystko o Mario!!! EMU-NES PL... wszystko o legendarnych konsolach NES / Famicom / Pegasus Amiga - Polski Portal Amigowy strefaPSX-wszystko o PlayStation i nie tylko Wiadomości ze świata Niebieskich RetroKomp / LOAD:ERROR:2013 DKiG Dawne Komputery i Gry - O imprezie RPG Maker - Zasoby, Gry, Porady i Skrypty - Tsukuru Archive Fighting Korner... o biciu po mordach GrajPoPolsku - portal autorskich spolszczeń gier i gamehackingu MWRC - Wszystko o serii Resident Evil squarezone.pl final fantasy, chrono cross, chrono trigger Ogród Balamb - spolszczenie Final Fantasy VIII na PC i PlayStation Mazemod is a web radio dedicated to amiga & tracker music culture streaming various styles of computer electronic music from the demoscene & computer art subculture. XboxArcade - Najszybciej rozwijające się forum o konsolach Xbox w Polsce! Stare Komputery - Strona z licznymi informatycznymi eksponatami EXEC - MAGAZYN UŻYTKOWNIKÓW KOMPUTERÓW AMIGA